Najczęściej Komentowane

Francuski wynalazca howerboard chce przedstawić latające auto (10368)
Francuski inżynier Franki Zapata, który w niedziele 4 sierpnia przeleciał na reaktywnej desce La-Manche, planuje przedstawić pierwszy model latającego samochodu do końca 2019 roku. O tym wynalazca poinformował w trakcie konferencji prasowej.
Yanosik i Waze, czyli jazda z ostrzegaczem po Polsce (2822)
Trudno wyobrazić sobie jazdę, bez aplikacji informującej o różnych utrudnieniach drogowych. A której można zaufać? Sprawdziliśmy Yanosika i coraz popularniejszą aplikację Waze.
5 tys. osób trafi na bruk? Marka ma duży problem (121)
Nawet 5 tys. osób trafić może na bruk w wyniku wdrażanego przez Jaguara planu restrukturyzacji. Firma mierzy się właśnie ze stratami spowodowanymi spadkiem sprzedaży w Chinach.
Naprawa głowicy - proces (10)
Naprawa głowicy to skomplikowany proces wymagający specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia. Sam szlif głowicy przy wymianie samej uszczelki czasami nie wystarcza. Dlaczego nie jest ona naprawiona w jeden dzień ? Jeżeli tak to postaramy się pokazać jaki skomplikowany proces technologiczny musi przejść głowica aby trafiła z powrotem do państwa- jako naprawiona.
Nawet 18 tys. zł akcyzy za sprowadzony samochód. Szokujące! (5)
Takiego uderzenia w kierowców nikt się chyba nie spodziewał. Ministerstwo Finansów przygotowuje się do zmiany sposoby naliczania podatku akcyzowego. Mówiąc krótko - sprowadzenie używanego samochodu stanie się absurdalnie drogie!
"Tęczowy Szejk” - największy motoryzacyjny ekscentryk (4)
„Tęczowy Szejk” jest legendą wśród fanów motoryzacji. Hamad bin Hamdan Al Nahyan zasłynął z bardzo oryginalnych zakupów i nietypowych motoryzacyjnych zachcianek.
Remont silnika 2T - co trzeba wiedzieć (2)
Po raz kolejny zabieramy Was do warsztatu, aby pokazać jak wygląda remont silnika w crossówce.
Szwecja: Elektryczna ciężarówka bez kierowcy (1)
Elektryczna ciężarówka bez kierowcy, przypominająca hełm wojownika z filmu Star Wars, rozpoczęła w minioną środę na terenie Szwecji codzienną dostawę towaru. Zdaniem jej producenta - firmy Einride oraz logistycznego klienta DB Schenker, jest pierwszą
Prowadzenie pojazdu w UK pod wpływem alkoholu - limity i kary (1)
Przekroczenie dopuszczalnych norm spożycia alkoholu i prowadzenie pojazdu jest w Wielkiej Brytanii niezgodne z prawem i bardzo surowo karane.
Polska firma wyprodukowała samochody dla Airbusa    (1)
Firma WISS z Bielska-Białej podpisała kontrakt z koncernem Airbus Group na dostarczenie nowoczesnych samochodów specjalnych. Gotowe maszyny zostały dostarczone do Hamburga i przekazane klientowi na przełomie maja i czerwca.
Wysokie osiągi samochodów z instalacja LPG (1)
Gdy na w I. połowie lat 90. do Polski dotarły pierwsze auta z instalacją LPG, panowało przekonanie, że gaz płynny (propan-butan) znacznie obniża ich osiągi. Dotyczyło to głównie pojazdów starszej konstrukcji, zasilanych gaźnikami.
Czesi ustalili, kto jechał bolidem autostradą (0)
W połowie września większość światowych serwisów motoryzacyjnych obiegły zdjęcia z Czech. Hitem internetu były wówczas fotografie wyścigowego bolidu jadącego autostradą D4 nieopodal Przybramu.
Chorwacja rozpoczyna bitwę o nową fabrykę Volkswagena (0)
Zamierzali zbudować fabrykę w Turcji, ale zostało to wstrzymane z powodu tureckiej ofensywy wojskowej w Syrii. Oprócz Chorwacji o fabrykę Volkswagena walczą także Serbia, Bułgaria i Rumunia.
Pierwszy elektryczny samochód od Porsche (0)
Na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie firma Porsche zaprezentowała swój pierwszy w pełni elektryczny samochód sportowy o nazwie Taycan. Jest bezpośrednim konkurentem Tesli Modelu S.
Tysiące nowych samochodów. Porzuconych lub zezłomowanych! (0)
Co jakiś czas internetowe serwisy obiegają wiadomości dotyczące spektakularnych awarii samochodowców, czyli potężnych oceanicznych kolosów służących do transportu pojazdów.
Toyota testuje samochód na paliwo solarne (0)
Japoński koncern samochodowy Toyota przeprowadza właśnie eksperyment z modelem Prius na napęd solarny, który rozwiązałby problem samochodów elektrycznych zmuszonych do ładowania na specjalnych stacjach.
Jak poprawnie jeździć po rondzie? (0)
Jeżdżąc po polskich drogach, często można odnieść wrażenie, że ilu kierowców, tyle pomysłów na pokonanie ronda. Wyjaśniamy najczęstsze wątpliwości.
Po Pradze będzie jeździć 100 000 samochodów elektrycznych, ładowanych przez latarnie uliczne, planuje miasto (0)
Praga przygotowuje się do ogromnych inwestycji w związku z ładowaniem samochodów elektrycznych. Obawia się, żeby nie zaspała w tym temacie. Do 2030 roku miasto spodziewa się, że liczba samochodów elektrycznych w metropolii wzrośnie do co najmniej
Tymi autami nie jedź na urlop. Psują się w trasie! (0)
Niemiecki automobilklub - ADAC - słynie z raportów dotyczących usterkowości pojazdów. W przeciwieństwie do zestawień TUV czy DEKRY, te powstają w oparciu o interwencję tzw. "żółtych aniołów" czyli mobilnych mechaników starających się usunąć usterki
To już pewne. Nawet 1000 zł kary dla spóźnialskich kierowców! (0)
To już w zasadzie pewne. Za niedotrzymanie obowiązku przerejestrowania pojazdu w ustawowym terminie 30 dni grozić będzie kara administracyjna. Spóźnialscy zapłacić mogą nawet 1000 zł.

Strony