Najczęściej Komentowane

Nawet 18 tys. zł akcyzy za sprowadzony samochód. Szokujące! (1)
Takiego uderzenia w kierowców nikt się chyba nie spodziewał. Ministerstwo Finansów przygotowuje się do zmiany sposoby naliczania podatku akcyzowego. Mówiąc krótko - sprowadzenie używanego samochodu stanie się absurdalnie drogie!
"Tęczowy Szejk” - największy motoryzacyjny ekscentryk (1)
„Tęczowy Szejk” jest legendą wśród fanów motoryzacji. Hamad bin Hamdan Al Nahyan zasłynął z bardzo oryginalnych zakupów i nietypowych motoryzacyjnych zachcianek.
Szwecja: Elektryczna ciężarówka bez kierowcy (0)
Elektryczna ciężarówka bez kierowcy, przypominająca hełm wojownika z filmu Star Wars, rozpoczęła w minioną środę na terenie Szwecji codzienną dostawę towaru. Zdaniem jej producenta - firmy Einride oraz logistycznego klienta DB Schenker, jest pierwszą
Polak potrafi! Oto Harley Nowy Jork - Rzeszów (0)
W salonie Harley-Davidson of New York City w Nowym Jorku odbyła się premiera wyjątkowego motocykla. Został on... skonstruowany w Polsce. Motocykl Nowy Jork - Rzeszów, bo tak brzmi jego pełna nazwa, to unikatowy Harley-Davidson Street Bob typu custom
W Polsce paliwo jest już droższe niż w Niemczech. Czy na pewno? (0)
Polski internet obiegło zdjęcie dwóch paragonów ze stacji paliw – polskiej i niemieckiej. Widać na nim, że litr oleju napędowego na polskim Orlenie w Słubicach jest droższy o około 40 groszy niż paliwo w Niemczech. Czy rzeczywiście u nas jest aż tak
Yanosik i Waze, czyli jazda z ostrzegaczem po Polsce (0)
Trudno wyobrazić sobie jazdę, bez aplikacji informującej o różnych utrudnieniach drogowych. A której można zaufać? Sprawdziliśmy Yanosika i coraz popularniejszą aplikację Waze.
Kierowcy masowo tracą prawo jazdy. Lepiej uważaj! (0)
Od 18 maja 2015 roku policjant ma obowiązek zatrzymania na trzy miesiące prawa jazdy kierowcy przyłapanemu na przekroczeniu prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Jak wygląda ubiegłoroczna statystka?
Sprzedał auto z wadą i teraz zapłaci odszkodowanie - ponad 30 tys. zł (0)
Sprzedawca 6-letniego Opla czuje się pokrzywdzony, ponieważ trzy lata temu sprzedał samochód za 18 tys. zł, a teraz musi kupującemu zwrócić 30 tysięcy zł i jeszcze pokryć koszty sądowe. Takie orzeczenie wydał właśnie sąd w Kielcach. Sam Opel,
Wyrok dożywocia za tragiczny wypadek w trakcie ulicznych wyścigów (0)
To historyczny wyrok w sprawie wypadku drogowego. Sąd Okręgowy w Berlinie uznał, że dwóch kierowców, którzy podczas ulicznych wyścigów w centrum tego miasta spowodowali śmiertelny wypadek, dopuściło się zabójstwa. Obaj zostali skazani na dożywotnie
Wszystkie fotoradary już wróciły na drogi. Nie będzie taryfy ulgowej (0)
W minionym roku, w związku z utraconą legalizacją, zniknęło z naszych dróg ponad 250 fotoradarów. Jak informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego, sytuacja już wróciła do normy. Kierowcy muszą ponownie przywyknąć, że stojące przy drogach maszty
UE : Od 2022 roku wszystkie nowe samochody z czarnymi skrzynkami (0)
Unia Europejska podjęła decyzję o wprowadzeniu w życie nowej ustawy, zgodnie z którą od 2022 roku wszystkie nowe samochody będą musiały mieć wmontowane systemy zabezpieczające.
Koniec produkcji 'Beetle` (0)
W czasie Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, dyrektor niemieckiego koncernu Volkswagen- Herbert Dies podał do wiadomości, że pod koniec bieżącego roku z hal produkcyjnych Volkswagena wyjedzie ostatni, po 70 latach, kultowy `Beetle'.
Już wkrótce na niebie pojawią się latające taksówki (0)
Bawarskie miasto Ingolstadt będzie poligonem doświadczalnym dla rewolucyjnego lokalnego środka transportu. Europejski producent samolotów "Airbus" przedstawił właśnie na rynku przed rauszem miejskim swój projekt pod nazwą "CityAirbus".
113 urodziny marki Rolls - Royce (0)
15 marca 1906 roku w Manchesterze powstała jedna z najbardziej luksusowych marek samochodowych - Rolls - Royce
Volvo ogranicza prędkość do 180 km/h (0)
Szwedzka firma Volvo produkująca samochody osobowe podała do wiadomości, że już wkrótce ograniczy maksymalną prędkość swoich pojazdów do 180 km/h. Ma to ograniczyć ilość wypadków drogowych, przede wszystkim tych ze skutkiem śmiertelnym.
Nowa Syrena, czyli... wielkie nic! (0)
Gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie. W powszechną opinię o kłótliwości naszego narodu wpisuje się, niestety, spór toczący się wokół nowej Syreny.
Pierwsza pomoc – teoria, a praktyka (0)
Zadaniem osoby udzielającej pierwszej pomocy jest utrzymanie przy życiu poszkodowanego i niedopuszczenie do powstania dalszych powikłań. O czym musimy pamiętać, kiedy chcemy rozpocząć pierwszą pomoc? Jakie wskazówki będą niezbędne przy udzielaniu
Kupujesz używane części? Możesz dostać nawet 5 tys. kary! (0)
Kierowcy od lat szukają różnych sposobów na obniżenie kosztów eksploatacji swoich pojazdów. Jednym z nich jest np. korzystanie z bogatej oferty używanych części zamiennych.
Prezydent USA może uderzyć w Europę Środkową (0)
Donald Trump chce wprowadzenia ceł na samochody importowane do USA z Europy. Największą ofiarą takiego scenariusza okażą się być Niemcy. Poważnie zaniepokojone mogą być też takie kraje, jak Francja i Wielka Brytania i Włochy.
Strefa kontrolowanego zgniotu (0)
Co czyni nasze samochody, bardziej bezpieczne od tych, które były 30 lat temu? Jak działa strefa kontrolowanego zgniotu i czym ona jest?

Strony