Warszawa znów w sprzedaży! Już za pół roku

Legendarny samochód Warszawa powróci do salonów w nowej odsłonie. Tym razem w luksusowej wersji. Już za pół roku będzie można kupić nowy model „New Warsaw Wratislavia". Projekt ma zwrócić uwagę świata na Polskę. Kosztować będzie 1,5 mln zł. Czy Polacy pokochają nową Warszawę tak jak stary model? Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to przekonamy się na sześć miesięcy.

Dla wielu z nas samochód Warszawa to już legenda. Auto było produkowane przez Fabrykę Samochodów Osobowych w latach 1951-1973. Potem wprowadzono Fiata 125p i stara Warszawa odeszła w zapomnienie. Po latach pasjonat motoryzacji, Michał Koziołek, chce wskrzesić markę i wypuścić na polskie szosy nowy projekt „New Warsaw Wratislavia". 

Po II wojnie światowej na zakup Warszawy mogli pozwolić sobie tylko najzamożniejsi. Tym razem będzie podobnie. Nowy model wart będzie 1,5 mln zł. Nowa Warszawa jedynie inspirowana jest starym samochodem. Została całkowicie przemodelowana. Michał Koziołek chciał stworzyć luksusowy samochód o mocy 545 KM. – Małym autem nie zawojujemy świata, tym bardziej, że małe auto będzie u nas i tak bardzo kosztowne. Drogim, dobrze wyposażonym samochodem możemy zaistnieć na świecie, zwrócić uwagę świata na Polskę, pokazać, że tu są ciekawe projekty i produkty. – tłumaczy postalowi „Bankier.pl"właściciel biura projektowego Koziołek Design.

Wykonanych zostanie 13 sztuk, z czego 11 będzie na sprzedaż. Dwie zostaną w Polsce. Klienci z Polski mają pierwszeństwo. Ale czy nasi krajanie zdecydują się na tak drogi zakup? 

Na razie samochód jest skończony w 80 proc. Pozostaje jeszcze wnętrze. Już został stworzony model komputerowy środka auta. Z zewnątrz model jest już gotowy i można nim jeździć. Prototyp wyposażony jest w siedmiobiegową półautomatyczną skrzynię biegów. 

Samochód ma trafić do sprzedaży za pół roku. Takie są plany. Trzeba mieć jednak na uwadze wiele czynników, które mogą opóźnić premierę. Nowa Warszawa miała być gotowa już rok temu. – Powiem szczerze, że już dawno nastawialiśmy się na skończenie auta, jednak pojawiły się problemy urzędowe i personalne, na które nie byliśmy przygotowani. 

Michał Koziołek

Źródło: http://www.fakt.pl/motoryzacja/samochod-warszawa-wraca-na-rynek-juz-za-pol-roku-w-salonach,artykuly,592439.html

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.